Restmidlerne i Trekantens støttepuljer uddeles nu

Trekantens puljer har igennem mange år støttet rejse- og stævneudgifter for mange af klubbens fægtere, som ellers ville have haft svært ved at forfølge deres sportslige ambitioner.

Puljernes kernebeløb blev allerede sidste år opbrugt, men tilbage står en mindre sum, som udgøres af renter og interne reguleringer. Disse, i alt ca. 8000 kroner, uddeles nu i portioner a kr. 1000.-, som kan søges som støtte til rejse og ophold ved udenlandske stævner og træningslejre i  efterårssæsonen 2011.

Restpuljemidlerne kan søges inden 30. september ved mail med formål og begrundelse, som sendes til klubbens formand, Helle Nielsen-Elgaard på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. .

Støtte gives fortrinsvis til økonomisk svært stillede, som samtidigt udviser et socialt og sportsligt engagement i klubbens dagligdag.

Uuddelte midler vil blive overført til klubbens generelle rejsekonto.

Fægteklubben Trekanten
Ryparkens Idrætsanlæg
Lyngbyvej 110
2100 København Ø
Danmark

Telefon: +45 39 27 13 13
E-mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.