Skip to main content

Help wanted!!!

Trekanten afholder weekenden d. 29. - 30. oktober vores store årlige kårdestævne i Valbyhallen. Og vi har brug for en masse hjælp fra klubbens fægtere og forældre. Bl.a har vi brug for bemanding til våben- og udstyrskontrol samt opsætning og nedtagning af piste. Både nye og erfarne stævnehjælpere er velkomne. Har du ikke været med før, skal vi nok lære dig op. Det er ikke svært!!

Tilmelding kan ske til Allan Berg fra klubbens teknik- og udstyrsgruppe på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Følgende vagter er pt. ledige:

Fredag kl. 18 - 21
Våbenkontrol: 1 person
Pisteopsætning: 3 personer

Lørdag kl. 8 -12
Våbenkontro:l 1 person

Lørdag kl. 12 - 15
Våbenkontrol: 2 personer

Lørdag kl. 15- 19
Våbenkontrol: 2 personer

  Søndag kl. 8 - 11
  Våbenkontrol: 1 person

   Søndag kl. 11 - 15
   Våbenkontrol: 1 person
    Søndag 15- luk (18)
    Pistenedtagning: 2 personer
    Fægteklubben Trekanten
    Ryparkens Idrætsanlæg
    Lyngbyvej 104
    2100 København Ø
    Danmark

    Telefon: +45 39 27 13 13
    E-mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.