Skip to main content

Træning fra den 8. til 21. april

VM_Porec_logo

Klubbens fægtemester Ferenc Tóth og klubbens ungdomstræner Malte Trier Mørch rejser begge to til kadet & junior VM og er derfor ikke i klubben til og med den 16. april. Derfor er der udarbejdet en liste over hvilken vikare der er ansvarlige for de forskellige træninger. Hvad angår træningstider, så skal du bare gøre præcis som du plejer.
Fægteklubben Trekanten vil gerne sige en stor tak til alle jer, som hjælper med at afvikle træningen, coache og dømme de kommende dage.

Husk kære Trekanten-fægtere... tag jer godt af vores mange frivillige!

DOWNLOAD - TRÆNINGSPROGAM 8. - 21. APRIL 2013

Du vil kunne følge VM i Porec, Kroatien meget nært her på trekanten.org. Vi vil forsøge at opdatere siden så ofte som muligt, så du får alle muligheder for at følge verdensmesterskabet på beste vis. Der vil løbende blive lagt links, billeder og tekst op. Maltes blog vil også komme til live, og her vil du kunne læse om alle de mange ting og sager der sker i Porec.

LINK - VM POREC HJEMMESIDE

LINK - VM POREC PROGRAM

Fægteklubben Trekanten
Ryparkens Idrætsanlæg
Lyngbyvej 104
2100 København Ø
Danmark

Telefon: +45 39 27 13 13
E-mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.